PVC Ürünler ve Çeşitleri

PVC Ürünler ve Çeşitleri

PVC

PVC kısaltma ismi olarak kullanılmaktadır. Açılımı ise Polivinil klorür şeklindedir. Esas itibari ile bazı maddelerin kimyasal tepkimelere sokularak elde edilen sanayi ürünüdür. Sentetik plastik bir malzeme olarak son halini almaktadır. Yalıtım özelliği sebebi ile birçok ürün kaplamasında ve zemin kaplamasında kullanılmaktadır. Kullanım alanı sınırları ise oldukça geniş sanayi ürünleri arasında yer almaktadır. Tesisat ürünlerinde, kapı ve pencere üretimi gibi birçok alanda kullanılmaktadır. PVC’nin kullanım alanı, özellikleri veya diğer sorular hakkında detaylı bilgi edinmek için www.istanbulbronz.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.

PVC Özellikleri

PVC’nin kullanım alanı bakımından oldukça geniş bir alana sahip olmasının bazı temel sebepleri bulunmaktadır. Bunlar ilk başta ürüne göre kaymazlık , kir tutmama veya insan sağlığına uygun olması gibi özelliklerden kaynaklandığı görülmektedir. İstanbul Bronz kaliteli ve uygun fiyat misyonu ile çalışmalarına devam etmektedir. PVC’nin özellikleri başlıca şu şekilde sıralanabilir:

  • Kimyasal ürünlere karşı oldukça dayanıklıdır. Kimyasal ürünler ile tepkimeye girmez. Bu yüzden aşınma veya çözünme gibi durumların oluşması ortaya çıkmaz.
  • Sert plastikten üretilmesi sebebi ile darbelere karşı dayanma eşiği düşüktür. Mukavemet değerleri kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir.
  • Üretim aşamasında istenilen esneklik kazandırılabilmektedir.
  • Ürünler uygun görülen kalite standartları doğrultusunda müşterilere sunulmaktadır.

PVC Kullanım Alanları Nelerdir?

PVC’nin kullanım alanı başta kapı, pencere veya tesisat ürünleri üretimi gibi sektörlerden oluşmaktadır. Ayrıca kolay temizlenebilme, kir tutmama veya yıpranmaya karşı mukavemet göstermesi gibi özelliklerinden dolayı zemin kaplamalarında da kullanılmaktadır. Özellikle toplu kullanım alanları olan veya insan sirkülasyonun yüksek olduğu alanlarda PVC zemin kaplama tercih edildiği görülmektedir. Ürün kullanımı yapı sektöründe ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Uzun ömürlü olması veya tadilat tamirat işlemlerinin kısa süreli olması gibi avantajlar sunması ile yapı sektörünün temel bileşenleri arasında yer aldığı görülmektedir.

PVC Fiyatı Nedir?

Fiyatlar genel itibari ile talep edilen ürünlere göre değişmektedir. Uygulanacak alanın büyüklüğü, tercih edilen malzeme kalitesi veya türü gibi faktörler, maliyetleri etkileyen unsurlar olarak değerlendirilmektedir.

PVC Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

PVC’nin kullanım alanları içinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, tercih edilen ürünün ihtiyaca en uygun şekilde yanıt veriyor olmasıdır. Aşınma riski yüksek veya ürün darbe alma tehlikesi bulunan alanlarda yüksek kaliteli malzeme tercihine bulunulmalıdır. Ürün kullanımına bağlı olarak, ürün ömrü oldukça uzun süreli bir kullanım sunduğu ortaya çıkmaktadır. İstanbul Bronz ile iletişime geçerek ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında temel bilgileri alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ürün tercihinde bulunmadan önce firma bilgisi talep etmektir. Ürünler hakkında detaylı bilgi edinilmeli, gerekirse fizibilite talep edip daha sonra sipariş işlemleri ile sonlandırılmalıdır. Firma referans noktası belirlenmesi müşteri memnuniyeti açısından oldukça önem taşımaktadır.

Adres: Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul
Tel: 0216 314 11 34
Fax: 0216 314 11 37
Cep: 0506 574 47 66
E-mail: info@istanbulbronz.com