Polietilen Ürünler ve Çeşitleri

Polietilen Ürünler ve Çeşitleri

Polietilen

Polietilen, mühendislik plastiklerinden biridir ve son derece dayanıklı ve dirençli yapısı ile birçok alanda kullanılmaktadır. Dünyada yaygın olarak tercih edilmektedir. Günlük hayatta kullandığımız pek ürün içerisinde bu plastiği görebilmemiz mümkündür ayrıca endüstri içerisinde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Polietilen, suyu çok az emen sert, sağlam yapısı ayrıca dayanıklı ve boyut kararlılığı ile bilinmektedir.

İstanbul Bronz firması olarak siz değerli müşterilerimize 1.sınıf kalitede üretilen polietilen termo plastik sunmaktayız. istanbulbronz.com adresi üzerinden ürünlerimizi inceleyerek uygun fiyata ülkemizin yerine güvenli teslimat ve kolay ödeme seçenekleri ile ürünlerimizi yıllardır ulaştırmakta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını güvenle karşılamaktayız. Ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak, aklınıza takılanlara anında yanıt bulmak için 0216 314 11 34 ya da 0506 574 47 66 numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz. Yoğunluklara bağlı olarak en geç 1 gün içerisinde geri dönüş sağlanmaktadır.

Polietilen Çeşitlerimiz

Polietilen, yoğunluk ve kimyasal özelliklerine göre farklı çeşitleri olan bir plastiktir. Mekanik özellikleri, moleküler ağırlıkları kristal yapıları ve dallanma tipleri bu açıdan çeşitlerle ayrılırken bakılan kriterlerdir. Düşük ve Yüksek yoğunlukta olan polietilen türleri farklı maçlar için kullanılmaktadır.

Düşük Yoğunlukta Olan Polietilen (LDPE)

LDPE olarak kısaltılan bu polietilen türünde üretimler orta sıcaklıklar (420-570 K) ya da çok yüksek basınçlar altında (1000-3000 atm) yapılmaktadır. %100’e yakın oranda saf etenin sıklaştırılması ve başlıca bir reaktöre geçilmesi söz konusudur. Erimiş halde olan polietilen çıkarılır, özel alanda sıkılır ve granüller halinde kesimi yapılır. Bunlar en çok talep gören polimerler arasında da yer almaktadır. Oldukça ekonomik olması ile de tercih edilir. Bu türleri plastik poşetlerin yapımı, hafif şişeler ya da streç filmler de kullanabilirsiniz.

Yüksek Yoğunlukta Olan Polietilen (HDPE)

HDPE, yoğunlukları 0,40-0,970 g/cm3 arasında olabilmektedir. Bunların molekül yapıları düşük yoğunlukta olan polietilenlerden oldukça farklıdır. Mukavemet gücü oldukça yüksek olduğundan bu türde birçok alanda güvenle kullanılmaktadır.

Her iki özel tür içinde İstanbul Bronz tecrübeli ve uzman ekiplerinden yardım alarak uygun fiyata sipariş edebilirsiniz. info@istanbulbronz.com e-posta adresini kullanarak aklınıza takılan tüm sorulara dakikalar içerisinde yanıt alabilir ve güvenli çalışma hayatımızda firmamız ile yol alabilirsiniz.

Polietilenlerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Polietilenlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlara kısaca değinmemiz gerekirse;

  • Kolay bir şekilde kaynak edilebilir olmaları
  • İyi talaşlı üretim özellikleri
  • Düşük bir aşınma özelliği
  • Yüksek mukavemet
  • Elektriği izole edebilmeleri sayılabilir.

İstanbul Bronz firması olarak tüm polietilen ürünleri siz değerli müşterilerimize kısa sürede teslim seçenekleri ile sunmaktayız. Güvenli teslimat, kolay ödeme ve uygun fiyatlarımızdan hemen şimdi yararlanmak için lütfen yukarıda bulunan iletişim kanallarımızı kullanın veya Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul adresi üzerinden firmamızı ziyaret edin. Yılların bilgi birikimi, geniş ürün yelpazesi ile hizmetlerine devam eden kurumsal firmamız siz değerli müşterilerimize satış öncesi, sonrası garanti koşulları ile yardımcı olmaktadır.