Polyamid Ürünler ve Çeşitleri

Polyamid Ürünler ve Çeşitleri

POLYAMİD

Polyamid kullanım alanı oldukça geniş endüstri ürünlerinin başında yer almaktadır. Sanayi sektöründe artan çeşitliliğe bağlı olarak polyamidin de kullanma ve uygulanma alanı önemli ölçüde artmıştır. Polyamidin kullanım alanı ise başta plastik ürünlerine bağlı olarak gelişen endüstriler, gıda sektörü, temizlik malzemeleri ve ambalajlama gibi alanlardan oluşmaktadır. Temelde polimer bir ürün bileşeni olması sebebi ile insan sağlığına uygun olarak kullanıma sunulmaktadır. Polyamidin nerelerde kullanılabileceği ile ilgili detaylı bilgi edinmek için www.istanbulbronz.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Polyamid Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanım alanı oldukça geniş olmasına rağmen bazı endüstrilerde temel üretim maddesi olarak değerlendirmektedir. İstanbul Bronz mamul ve malzeme olarak iki farklı şekilde piyasaya sunmaktadır. Mamul olarak sunulması, bazı üretim mallarına tamamlayıcı ürün olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Ambalaj sektörüne koruyucu malzeme olması gibi özelliklerinden dolayı tercih edilirken, kimyevi ürün endüstrisinde; kimyasal tepkimelere karşı kayıtsız mukavemet sağlaması sebebi ile tercih edildiği görülmektedir. Polyamidin kullanım alanlarını ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Başlangıç olarak tüm sanayi ürünlerinde ana ve yan ürün olarak kullanılmaktadır. Üretim ekipmanlarının üretilmesinde, dişli sistemlerinin korunması ve aşınmasının önlenmesi gibi alanlarda tercih edilmektedir.
 • Paketleme ve ambalajlama gibi sanayi sektörü içinde üretilen ürünlerin korunmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Ürünlerin güvenli bir şekilde müşterilere sunulması amacıyla polyamid temelli ürünler kullanılmaktadır.
 • Ağır sanayi olarak adlandırılan metal işleme ve şekillendirme işlemlerinde kullanılmaktadır. Özellikle cıvataların gerekli sertlik ve esneklik yapısının korunmasında tercih edilmektedir.
 • Naylon benzeri özellikler göstermesi sebebi ile birçok alanda yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Polyamid Özellikleri Nelerdir?

Polyamidin üretim aşamasında bazı kimyasal tepkimelere sokularak sertlik, yalıtım, geçirgenlik veya darbelere karşı duyarlılık gibi bazı özellikler kazandırılmaktadır. Başlıca özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Dış etkenlere bağlı olarak gerçekleşen darbelere dayanıklıdır. Ayrıca polimer özelliği sebebi ile aşınmalara karşı oldukça yüksek direnç göstermektedir.
 • İstanbul Bronz tarafından piyasaya sunulan polyamidin hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sertlik ve esneklik kazandırılması gibi alanlarda ihtiyaç duyulan alana göre üretimi mümkündür.
 • Mekanik dayanımı yüksek ürünler arasında yer almaktadır.
 • Oldukça hafiftir ve taşınması veya nakliyesi kolaydır.
 • Kayganlık özelliğine sahiptir. Bu yüzden metal ürünlere kıyasla yağlama ihtiyacı oldukça düşüktür.
 • Yalıtım özelliği sebebi ile birçok koruyucu ekipmanlarda kullanılmaktadır.
 • Sert plastik olarak adlandırılmaktadır. Fakat esas itibari ile plastik ürünlerinde tamamlayıcı ürün olarak tercih edildiği görülmektedir.
 • Renk çeşidi ise genel olarak siyah ve beyaz şeklinde piyasaya sunulmaktadır.

Polyamid Fiyatı Nedir?

Genel ürün fiyatları piyasa şartlarında oluşmaktadır.  Ürün fiyat belirlenmesinde birçok faktör rol oynamaktadır.  Talep edilen kalınlık ve ebatlara göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca temel olarak kilogram faktörü maliyet unsurlar arasında yer almaktadır. Polyamid fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul

Tel: 0216 314 11 34

Fax: 0216 314 11 37

Cep: 0506 574 47 66

E-mail: info@istanbulbronz.com