Pirinç Ürünler ve Çeşitleri

Pirinç Ürünler ve Çeşitleri

Pirinç

Pirinç, bakıra çinko eklenerek elde edilen ve sarı renkle olan alaşımlara genel olarak verilen bir isimdir. Birçok element içerisinde bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; kalay, kurşun, nikel, demir, arsenik, antimon, alüminyum ve son olarak fosfordur. Mangan olan bazı pirinç türlerine sektör içerisinde tunç adı da verilmektedir.

Pirinç, tok ve oldukça kolay bir şekilde işlenmesi ile bilinmektedir. Dövülebilir olması bakır muhtevası ile ilgilidir. İçerisinde %55’ten az bakır bulunan beyaz pirinçler kolay bir şekilde işlenemez olduğundan sadece toz halinde sert lehim yapılması gereken işlerde kullanılmaktadır. Dövülebilen türleri içerisinde ise %60 oranından fazla bakır bulunmaktadır ve soğuk olarak da işlenmektedir. Bunlar içerisine alfa pirinçleri eklenir sıcak işlem yapılan bu pirinçler için beta pirinç ismi kullanılır.

Alfa pirinçler, üstün soğuk işlem özellikleri sayesinde cıvata, pim ve vida yapımlarında kullanılmaktadır. Beta pirinçleri ise sektörde sünek olarak daha dayanıklı olmaları sayesinde kapılarda, musluk vanalarında, pencere kollarında ya da bağlantı parçalarının imalatları için kullanılmaktadır.

İstanbul Bronz firması yıllardır pirinç ve çeşitleri alfa ve betayı imal etmekte ve birçok sektör için 1.sınıf kalitede satışını yapmaktadır. istanbulbronz.com adresi üzerinden müşterileri için daha detaylı bilgiler sunan firmamız Türkiye’nin her yerine aynı gün kargo/ güvenli teslimat seçenekleri sunmaktadır.

 

Pirinç Nerelerde Kullanılır

İstanbul Bronz tarafından 1.sınıf kalitede elde edeceğiniz pirinçleri;

  • Savunmaya sanayi
  • İnşaat sanayi
  • Makine sanayi
  • Marine sanayi
  • Uçak sanayi gibi birçok sanayi dalı içerisinde aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen tüm sanayi dalları güvenlik ve kalite açısından büyük bir önem arz ettiğinden metal ve plastik ürünleri satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk başta satın alacağınız metal çeşitlerini ve pirinç kullanılarak yapılan ürünleri almak için bu uğurda yılların bilgi birikimi ve tecrübesi ile çalışan ve çalışmaya da devam eden İstanbul Bronz kurumsal firmasından yardım almalısınız.

Firmamız müşterilerini memnun etme ve %100 güven ve memnuniyet odaklı çalışmalar yaptığından ürün tedarik ve ulaşım konusunda büyük bir yol kat etmiş ve siz değerli müşterilerimize gerekli olan tüm bilgileri satış öncesi ve sonrası garanti koşulları ile açıklamaktadır. Ayrıntılı bilgi için fax numaramız 0216 314 11 37 ya da info@istanbulbronz.com e-posta adresimiz ile firmamıza ulaşabilirsiniz.

Pirinç Çeşitlerimiz ve Fiyatlarımız

Pirinç çeşitlerimizi birçok alanda kullanılabilen bu önemli alaşım için boru, köşebent, bağlantı elemanları, levha, rulo, şerit, profil, çubuk olarak sayılabilir. Bu ürünler farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanıldığından pirinç fiyatlarımızı ancak kullanacağınız ürün türüne, sipariş miktarına göre belirleyebilmekteyiz. En doğru, en uygun fiyat bilgisi için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Tüm ürünlerinde 1.sınıf kalite ve hızlı ve güvenilir teslimat, kolay ödeme seçenekleri sunan firmamızın ürünlerini incelemek ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak istediğinizde 0216 314 11 34 ya da 0506 574 47 66 numaralı telefonlardan hızlıca ulaşabilirsiniz. Yoğunluklara bağlı olarak en geç 1 gün içerisinde isteklerinize kesin dönüşler yapılmaktadır. Ürünlerimizi yerinden görmek ve incelemek istediğinizde sizleri Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y. Dudullu / Ümraniye / İstanbul adresimizde ekip arkadaşlarımız büyük bir özveri ve güler yüz ile karşılayacaktır.