Bakır Ürünler ve Çeşitleri

Bakır Ürünler ve Çeşitleri

Bakır

Bakır bir element olarak insanların ilk keşfettiği madenler arasındadır. Çok eski tarihlerden beri insanların hayatında birçok farklı amaçla kullanılmış ve kullanılmaya da devam edilmektedir. Dünyada en fazla kullanılan metal gruplar arasındadır.

İstanbul Bronz firması ile 1.sınıf kalitede farklı amaçlar için kullanacağınız bakır ve diğer değerli madenleri bulabilirsiniz.

Bakırın Özellikleri Nelerdir?

Bakır, kırmızı ve kahverengi renklerde olan bir metaldir. Özellikleri arasında en çok bilineni yüksek elektrik ve ısı iletkenliği olmasıdır. Atmosferik ortamlarda çok daha dayanıklı bir metal olarak bilinen bakır aynı zamanda mukavemet gücü bakımından oldukça düşüktür. Bakırın döküm ve kaynak kabiliyeti pekiyi olmamakla birlikte soğuk bir halde iken kolayca şekil alabilir. Bunun ana nedeni kübik yüzey merkezli ve kristal yapıda olmasından kaynaklıdır.
Bunun sebebi kübik yüzey merkezli kristal bir yapısı olmasıdır.

Bakır, gümüş gibi elementlerin en fazla kullanılma nedeni elektriği iyi iletmelerinden gelmektedir. bu açıdan endüstriyel alanlarında çok fazla tercih edilir. Bakırın bir başka tercih edilme nedeni ise bronz ve pirinç gibi alaşımların yapımında da kullanabilir olmasıdır.

Periyodik cetveldeki Bakır elementin özellikleri şöyledir;

  • Simgesi CU
  • Atom numarası 19
  • Atom ağırlığı 63,54
  • Yoğunluğu 8,93 gr/cm3
  • Tabiata sülfürlü, oksitli ve kompleks halde bulunur.

Endüstriyel alanlarda kullanabileceğiniz 1.sınıf kalite bakır elementi için 0216 314 11 34 ve 0506 574 47 66 telefonlardan arayarak firmamıza ulaşabilir ve kolayca tedarik edebilirsiniz. Kolay ödeme seçenekleri, Türkiye’nin her yerine hızlı teslimat seçenekleri ile firmamıza ulaşmak artık çok daha kolay.

Bakır Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

İstanbul Bronz firmamızdan kolayca tedarik edebileceğiniz bakır hayatımızın pek çok yerinde kullanılmaktadır. Hayatımızda aktif olarak doğrudan ya da dolaylı bir şekilde bakırdan faydalanmaktayız. Fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından birçok ihtiyacımızı karşılayan bakır en fazla enerji sektöründe kullanılmaktadır. Buna ek olarak elektrik, sanayi, elektronik, inşaat, ulaşım, endüstriyel donanım, kimya, boya ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Kablo yapımlarında, telekomünikasyon sektöründe de yaygın olarak kullanımı karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatta kullandığımız hangi ürünler içerisinde bakırdan faydalanılır merak ediyorsanız ayrıntılı bilgi için hemen istanbulbronz.com iletişim kurabilir ve aklınıza takılanlara cevap bulabilirsiniz.

Bir Element Olarak: Bakır

Bakır doğa da ve ülkemizde de bolca bulunan bir elementtir. Sağladığı pek çok fayda ile yeri doldurulamaz bir elementtir. En bilindik özellikleri paslanmaz bir yapıya sahip olması ve bu vasıtayla özellikle nakliye ve dış kaplamalarda kullanılmaktadır. Nakliye araçlarında bakırın kullanımı çok fazladır. Ayrıca metalürji de ve bronz üretiminde de bakırdan faydalanır. info@istanbulbronz.com adresi üzerinden bakır ile ilgili merak ettiğiniz bilgileri öğrenebilir, aklınıza takılan soruları kolayca yanıtlayabilirsiniz.
Telekomünikasyon sektöründe, ADSL ve HDSL adı verilen kabloların içerisinde kullanabileceğiniz en iyi kalitede bakır elementi için hemen Dudullu OSB Des. San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y. Dudullu / Ümraniye / İstanbul adresimize uğrayıp doğrudan iletişim kurabilir ya da iletişim numaralarımızı kullanarak iletişim kurabilir ve siparişlerinizi oluşturabiliriz. Ayrıntılı bilgi ve fiyatlarımızı öğrenmek için hemen arayınız.