Galvaniz Ürünler ve Çeşitleri

Galvaniz Ürünler ve Çeşitleri

Galvaniz

Çeliğin 450-455 derecede erimiş çinkonun içerisine daldırılması ve kaplanması işlemi sonucu ortaya çıkmıştır. Adını ise mucidi Luigi Galvani’den almıştır. Genelde kullanılan sıcak daldırma yöntemine göre nasıl oluştuğunu anlatmamız gerekirse; çinko, demir ile birlikte kuvvetli bir şekilde bağlar kurmaktadır. Üç fazlı bir tabaka oluşur ardından bu ürünün dayanıklılığına dayanırlık kattığı gibi ürünün oksijen ile temasını da engeller ve bu şekilde oldukça faydalı olur. Galvaniz de yapılan bu işlem dayanıklılığa olan katkısı dışında özellikle paslanmaya karşı metalin ömrünün her türlü uzamasını da sağlamaktadır. Eğer buna ek olarak metale kromat kaplanırsa metal ömrünün daha fazla artmasına da katkı sunulur.

İstanbul Bronz ile 1.sınıf kalite galvanizlere sahip olabilir işlemlerinizi kolayca hal edebilirsiniz. Galvaniz işleminden hemen sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar; galvanizin mikron değeri, malzemeye yapışkanlığına olan uygunluğu, deliklerinde olan çapaklar, birbirine yapışmış olan malzemeleri, kül yapışması ve beyaz paslar olarak bilinmektedir.

Bunlara ek olarak demir malzeme de kesinlikle galvanizlenmeye uygun bir şekilde tasarlanır. Çinko giriş deliklerinin basınç çıkış deliklerinin özellikle içi boş malzemeler içinde oldukça fazla önem taşıdığı unutulmamalıdır. Ayrıntılı bilgi için info@istanbulbronz.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Galvanizlerde İşleme Süreci Nasıl Olmaktadır

Galvanizlerin işleme süreçleri 7 aşamada olmaktadır. Bunlar;

  • Yağ alma
  • Durulama
  • Asit ile dağlama
  • Tekrar durulama
  • Fluxlama
  • Kurutma
  • Daldırma

Olarak ele alabiliriz. Bunların yanına ek olarak galvaniz olan bazı küçük parçaların oluğu da bilinmelidir. İstanbul Bronz ile zincir galvaniz, ankraj galvaniz, profil galvaniz, sac galvaniz ve kaplama galvaniz gibi birçok malzemeyi kolayca galvanizleme işlemi yapabilirsiniz.

Galvaniz Kaplama Nasıl Yapılmaktadır?

İnce bir iş olan galvaniz kaplama aslında iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri elektro galvaniz kaplama diğeri ise ikinci yöntem ise sıcak daldırmadır. Bu yöntemler ile metal ile temas halinde olan pasa, metalin dayanıksız olmasına ve görüntüsünün bozulmasına neden olunmaktadır. En çok kullanılan yöntem olan galvaniz kaplamasında oksijen bu şekilde engellenmesi hem teknik hem de görsel açıdan metale katkı sağlamaktadır. Bu şekilde pastan korunma sağlanır. Kaplanan çinkolar her yıl belirli oranda azalıp yok olması ile buna bağlı olarak bu yöntem sonrasında metallerin ömrü de kolayca tespit edilmektedir. 1.sınıf kalitede galvanizler için 0216 314 11 34 ve 0506 574 47 66 telefonlardan arayarak firmamıza ulaşabilirsiniz, firmamız ile irtibat kurmanız halinde sizlere en kısa sürede galvaniz siparişleriniz teslim edilir.

Galvaniz Yapma Süreci

Malzemeler galvaniz ile kaplanmasından sonra kalınlık ölçme cihazı yardımı ile durumları ölçülür ve testleri hemen gerçekleştirilir. En kaliteli, 1.sınıf kalitede ve fiyat olarak en uygun galvanizli ürünler için hemen istanbulbronz.com adresinden firmamız için bağlantı kurabilirsiniz. Ürünlerimizi hemen inceleyebilir ve firmamıza ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul adresimize uğrayabilir ürünlerimizi yerinden inceleme şansına da sahip olabilirsiniz.