Paslanmaz Ürünler ve Çeşitleri

Paslanmaz Ürünler ve Çeşitleri

Paslanmaz Çelik Nedir?

Çeliğe eklenen %10-%11 krom alaşımı ile meydana gelen yeni alaşıma paslanmaz çelik denmektedir. Çelik malzemelerin yeni eklenen alaşım ile kazandıkları paslanmaz özellikleri sayesinde piyasada oldukça tercih edilen bir malzeme haline gelen paslanmaz çelik ürünü bu özellikleri sayesinde pek çok kullanım olanağına sahip olmaktadır. Çeliğin krom ile karışmasından elde edilen bu alaşım lekelenmelere ve paslanmaya karşı dayanıklı hale gelmektedir. İçeriğe krom karışması nedeni ile korozyon durumları ve lekelenmeye uğrama durumları oluşması engellenmektedir.

Paslanmaz Çeliğin Kullanım Alanları

Paslanmaz çeliğin kullanım alanlarının oldukça geniş ve farklı olmasının sebebi paslanmama özelliğinden ve kullanımda sağladığı kaliteden ileri gelmektedir. Mutfak gereçleri üretiminde bu nedenle birinci sırada tercih edilen paslanmaz çelikler özelliklerinde ki farklılaşmaya göre sınıflandırılmaktadır. Mutfakta kullandığımız araç gereçlerden paslanmaz çelikle imal edilenlere örnek olarak çatal ve bıçak takımları, çeşitli mutfak gereçleri, kaplar, tencereler verilebilmektedir. Tüm dünyada şu an en çok kullanılan metal türü olan paslanmaz çelik pek çok sektörde kullanılabilmektedir. Özellikle ağır sanayi üretimlerinde tercih edilen paslanmaz çelik sadece paslanmama özelliği ile değil bunun haricinde sıcağa karşı korumalı bir ürün olması, korozyon dayanımının kuvvetli olması nedeni ile de sık bir şekilde kullanılan ürün gruplarındandır. Paslanmaz çeliğin kullanıldığı diğer sektörlere örnek olarak petrokimya sanayi, ilaç sanayi, kimya sektörü, gıda sektörü, sağlık sektörü, inşaat ve mimarlık alanlarında, sağlık sektöründe ve denizcilik sektörleri başta olmak üzere pek çok farklı sektörde kullanıldığı görülmektedir. Paslanmaz çeliklerin kullanım alanları farklı paslanmaz çelik türlerine göre de değişebilmektedir. İstanbul Bronz firmamızda talep ettiğiniz her çeşitte kaliteli paslanmaz çelik ürünlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Firmamız deneyimli ekiplerinden üretimlerinizde kullanmak istediğiniz paslanmaz gruplarımız ile alakalı bilgilere ulaşabilir teknik konularda da destek alabilirsiniz.

Paslanmaz Çeliğin Sunduğu Faydalar

Paslanmaz çelik ürünleri adının özelliği gibi kullanıldığı üründe paslanmaz özelliği kazandırmaktadır. Bunun dışında sıcağa karşı mukavemetli ürün gruplarıdır. İçeriğinde bulunan alaşım nedeni ile dayanıklı malzemeler olup korozyona karşı da direnci sağlam ürünlerdir. Paslanmaz çeliğin tercih sebebi olmasının tek avantajı bu sayılan maddelerden ileri gelmemekte aynı zamanda hijyen açısından da son derece uygun özelliğe sahiptirler. Kullanıldığı ürünleri görünüş açısından da şık bir şekilde temsil eden paslanmaz çelik ürün grupları bu özellikleri sayesinde estetik olarak da tercih edilmektedirler. Paslanmaz çelik ürünler bu faydalarının yanı sıra ger dönüşüme uygun ürünler olduğundan doğa dostu ürünler olarak anılmaktadırlar. Dünyamızda giderek azalan madenlerin dikkatli kullanılması gerektiği günümüzde bu ürünler geri dönüşüme uygun olmaları sayesinde de gözde ürünlerden olmaktadır. Paslanmaz çeliklerin diğer bir faydası da üretim süreçlerinde kolaylık sağlamasından kaynaklanmaktadır. Kolay işlenebilen yapıları sayesinde efektif ürünler arasında sayılabilmektedirler.

Firmamıza ait istanbulbronz.com adresi üzerinden paslanmaz ürün gruplarımızı inceleyebilir aşağıda sunulan iletişim numaralarımızdan ve adreslerimizden bize dilediğiniz zaman ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres: Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul

Tel: 0216 314 11 34

Fax: 0216 314 11 37

Cep: 0506 574 47 66

E-mail: info@istanbulbronz.com