Bronz Ürünler ve Çeşitleri

Bronz Ürünler ve Çeşitleri

Bronz Çeşitleri

Bronz çeşitleri bakır madeninden sert bir yapıya sahip olan, kolay erime özelliğine sahip olan bu nedenle kalıplara oldukça kolay bir şekilde aktarımı sağlanan bir maden çeşididir. Bakır ve kalay alaşımlarının karışımından oluştuğundan içerisinde bulunan kalay oranı arttıkça bronz madeninin sertliği de artış göstermektedir. Bronz türleri bakırdan daha sert yapıya sahiptir. Bronzun çok sert yapıya sahip olanları makine ve ağır sanayi imalatında kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise makinelerde yüksek mukavemet sağlayarak dayanıklılığı yüksek ürünler üretilmesine olanak tanımasından kaynaklanmaktadır. Bronz ürünleri alaşım özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Firmamızda farklı bronz türlerine ulaşmanız mümkün olup en çok tercih gören bronz çeşitleri bronz lama çeşitleri, alüminyum bronz çeşitleri, bronz çubuklar ve borular ve bronz levha çeşitleri olarak sınıflara ayrılmaktadır.

Bronz Kullanımın Sağladığı Avantajlar

Bronz türleri alaşım durumlarına göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. İçeriğinde ki alaşım miktarları arttıkça mukavemeti de artan bronz çeşitlerinin pek çok farklı sektörde kullanılma ihtiyacı bulunmaktadır. Son yıllarda ülkemizde gelişen sektörlerin başında gelen savunma sanayi imalatlarında özellikle tercih gören bronz çeşitleri makine ve ağır imalat sanayinde de geniş yer bulmaktadır. Bunun haricinde gıda sanayi üretiminde, ilaç ve kimya sanayisinde ve makine üretimi gerektiren her noktada kullanım avantajı sağlamaktadır. Firmamız sizlere sağladığı kaliteli ürünler ve geniş çeşitleri ile sektörde aranan firmalar haline gelmiştir. Firmamız uzman ekiplerinden ürünlerimiz ile alakalı teknik bilgileri edinebileceğiniz gibi ürün fiyatlarımızla ilgili teklifleri de dilediğiniz zamanlarda alabilirsiniz. Bronz fiyatları piyasa koşullarına göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte güncel fiyat bilgileri için bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bronz Ürünün Özellikleri Nelerdir?

Bronz alaşımı sahip olduğu özellikler ile bazı üretim çeşitlerinde özellikle tercih edilmekte ve kullanım avantajı sağlamaktadır. Bronz madeni karışımı nedeni ile sert özellik yapısı taşımaktadır. Buna rağmen kolay erime özelliği sayesinde pek çok farklı kalıba rahatlıkla aktarılabilmektedir. Bronz alaşımı diğer maden türleri ile kıyaslandığında sürtünme eğilimi çok fazla olan bir maden çeşidi değildir. Bronz madeni hava ile etkileşim gösterdiğinde oksitlenme özelliği göstermektedir. Tüm bu özellikleri nedeni ile çeşitli alet ve ekipmanların üretiminde avantaj sağlayan bir maden türüdür. Kolay erimesi nedeni ile kalıplarda kolay şekil almakta buda çeşitli üretim aşamalarının daha rahat gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Bronz Ürün Satışımız

Firmamız bronz ürün çeşitleri ihtiyaçlarınızda sizlere kaliteli hizmet sunmakta olup tüm ürün çeşitlerimize istanbulbronz.com sitemizden ulaşım sağlayabilirsiniz. Firmamız İstanbul ilinde aşağıda ulaşım numaraları verilen noktada faaliyet göstermekte olup ülkemizin her yerine hizmet sağlama olanağına sahip bir firmadır. Bronz ürün ihtiyaçlarınızda hizmet alacağınız firmanın ürünlerinin arkasında duran kurumsal yapıda firmalardan alım yapmanız önerilmektedir. Firmamız sattığı her ürünün arkasında duran bir firma olup bizlere haftanın her günü aşağıda ki iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Adres: Dudullu OSB Des San. Sitesi 1.Cadde D-4 Blok No:35 Y.Dudullu / Ümraniye / İstanbul

Tel: 0216 314 11 34

Fax: 0216 314 11 37

Cep: 0506 574 47 66

E-mail: info@istanbulbronz.com